مصرف شکلات خارجی مارس برای درمان افسردگی شدید توسط پزشک معروف

اثرات سوختگی ناشی از قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید کمتر محسوس بود. بنابراین، خوردن شکلات می تواند به شما در محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید کمک کند.

فواید شکلات خارجی مارس برای افسردگی و بهبود خلق و خو: تاثیر مصرف شکلات بر تولید هورمون های اندورفین در بدن انسان.
آیا به یاد دارید که آیا یک فعالیت بدنی مانند ورزش انجام می دادید و حال شما خیلی بهتر بود؟ اگر متوجه شوید، پس از انجام این فعالیت ها، احساس شادی بیشتری خواهید داشت.

این به دلیل ترشح هورمونی به نام اندورفین در مغز شما است. اندورفین به شما احساس شادی می دهد. راه دیگری برای ترشح این هورمون در مغز، خوردن شکلات است.

خوبی شکلات این است که فلاونوئیدهای موجود در آن می تواند به تولید اندورفین در بدن شما کمک کند. در این صورت حتی لازم نیست یک فعالیت ورزشی انجام دهید تا احساس خوبی داشته باشید.

شکلات خارجی مارس

بنابراین یکی دیگر از فواید شکلات کمک به تولید اندورفین در بدن انسان است و تولید این هورمون ها در بدن می تواند نقش مهمی در کاهش افسردگی و پیشگیری از سایر اختلالات روانی داشته باشد.

فواید شکلات برای بدنسازی: مصرف شکلات می تواند به عضله سازی ورزشکاران کمک کند.
محققان با انجام آزمایشی بر روی موش ها به کشف دیگری درباره فواید شکلات دست یافتند. آنها به گروهی از موش‌ها شکلات دادند و متوجه شدند.

که این گروه نسبت به گروهی که شکلات نمی‌خوردند تناسب اندام‌تری دارند و از نظر ساختار ماهیچه‌ای قوی‌تر از سایر موش‌ها هستند. آنها این مشاهدات را به یک ترکیب شیمیایی در شکلات به نام اپیکاتچین نسبت دادند.

بنابراین یکی دیگر از فواید شکلات برای بدنسازان و ورزشکاران تقویت عضلات بدن آنهاست. اما باید مصرف شکلات را در حد اعتدال در نظر داشته باشند زیرا مصرف زیاد آن می تواند فواید مثبتی را که برای بدنسازی دارد از بین ببرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.