مصرف زیره سبز خیراندیش در زمان بارداری موجب سقط جنین شد

چه کسانی نمی توانند از چای زیره استفاده کنند؟
به دیابتی ها توصیه می شود در مصرف زیره سبز خیراندیش احتیاط کنند و در مصرف آن زیاده روی نکنند. مصرف زیره می تواند قند خون را کاهش دهد. علاوه بر این گیاهی است با اثر مخدر که مصرف منظم آن باعث اعتیاد می شود.

به همین دلیل در مصرف زیره باید هوشیار و مراقب باشید. اگر به بیماری مزمن مبتلا هستید و به طور منظم دارو مصرف می کنید، قبل از مصرف چای زیره با پزشک خود مشورت کنید.

زیره چگونه استفاده می شود؟
زیره کاربردهای زیادی دارد. پودر زیره که به صورت پودر در عطاری ها به فروش می رسد، به عنوان ادویه در وعده های غذایی استفاده می شود.

چای را می توان با دم کردن دانه های زیره تهیه کرد. روغن آن را می توان به صورت موضعی برای بیماری های پوستی استفاده کرد. علاوه بر این، این روغن را می توان به مقدار کم به شامپوها اضافه کرد تا موها را تغذیه کند.

زیره سبز خیراندیش

علاوه بر این، بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و مو تولید شده در صنایع آرایشی و بهداشتی حاوی عصاره زیره نیز هستند.

زیره ادویه ای است که به بیشتر غذاها طعم می بخشد، اما به دلیل بوی تندش، در صورت استفاده زیاد طعم غذا را از بین می برد.

بنابراین باید با احتیاط مصرف شود. تقریباً در تمام غذاهای گوشتی قابل استفاده است. برای کوفته، تنوری، شیشلیک، انواع کباب و غذاهای مرغ بسیار مناسب است. شما همچنین می توانید از آن برای مرینیت کردن گوشت استفاده کنید.

زیره را نه تنها در غذاهای گوشتی بلکه در غذاهای سبزیجات نیز می توان استفاده کرد. این ادویه ضروری حبوباتی مانند لوبیا خشک، عدس و نخود است. اگر در حال پخت غذاهای هندی یا خاورمیانه هستید، می توانید از زیره به وفور استفاده کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.