مصرف خرمای استعمران در زمان بارداری موجب باهوش شدن نوزاد می شود

همچنین خرمای استعمران حاوی فیبر غذایی است که به عملکرد روان دستگاه گوارش کمک می کند. در نتیجه، کمتر احتمال دارد که یبوست مرتبط با بارداری را تجربه کنید.

خرما همچنین منبع اسید فولیک است و همچنین آهن و ویتامین K را تامین می کند.

خوردن آهن بیشتر در رژیم غذایی می تواند سطح انرژی شما را افزایش دهد و با کم خونی ناشی از فقر آهن مبارزه کند. علاوه بر این، ویتامین K به کودک در حال رشد کمک می کند تا استخوان های قوی داشته باشد و می تواند عملکرد عضلانی و عصبی را بهبود بخشد.

خرما همچنین منبع غنی پتاسیم است، ماده معدنی که به آرام نگه داشتن رگ های خونی و کاهش فشار خون کمک می کند.

در مطالعه ای در سال 2011، محققان به 69 زن باردار 6 خرما در روز به مدت 4 هفته قبل از موعد مقرر آنها دادند.این مطالعه همچنین شامل 45 زن باردار بود که هیچ خرمایی قبل از موعد خود نخورده بودند.

علاوه بر این، 96 درصد از زنانی که خرما می‌خوردند، زایمان خود به خود را تجربه کردند در حالی که تنها 79 درصد از زنانی که خرما نمی‌خوردند، زایمان کردند.

خرمای استعمران

بر اساس این نتایج، محققان بر این باورند که خوردن خرما می تواند نیاز به القای زایمان را کاهش دهد. تحقیقات بیشتری لازم است تا مطمئن شویم که برای همه زنان مفید خواهد بود.

در مورد اینکه آیا خوردن خرما می تواند به شما در زایمان کمک کند یا خیر با پزشک خود مشورت کنید.

خرما دارای مواد معدنی بسیاری از جمله فسفر، پتاسیم، کلسیم و منیزیم است. این مواد به دلیل نقش آنها در پیشگیری از بیماری های مرتبط با استخوان مانند پوکی استخوان مورد مطالعه قرار گرفته اند.

خرما سرشار از قند است و حاوی پتاسیم، فسفر، منیزیم، ویتامین A و ویتامین B است. هر 100 گرم خرما حاوی 275 کالری و 7.5 گرم فیبر غذایی است.

توصیه می شود خرما را در برنامه غذایی روزانه قرار دهید، زیرا بسیار خوشمزه و سالم است.

خرما بخشی از بسیاری از دستور العمل های مدیترانه ای است و به عنوان یک ماده در برخی از شیرینی ها استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.