فوم سقفی در گیلان در زلزله دهه 60 جان صدها نفر را نجات داد

دو نوع عایق فوم در محل وجود دارد: سلول بسته و سلول باز. هر دو معمولا با پلی اورتان ساخته می شوند. با فوم سلول بسته، سلول های با چگالی بالا بسته می شوند و با گازی پر می شوند که به فوم کمک می کند تا فضاهای اطراف آن را پر کند.

فوم سقفی در گیلان  آنقدر متراکم نیست و با هوا پر شده که به عایق بافت اسفنجی می دهد.

نوع عایق که باید انتخاب کنید بستگی به نحوه استفاده از آن و بودجه شما دارد. در حالی که فوم سلول بسته دارای R-value بیشتری است و مقاومت قوی تری در برابر رطوبت و نشت هوا ایجاد می کند، مواد نیز بسیار متراکم تر و گران تر هستند.

فوم سلول باز سبک تر و ارزان تر است، اما نباید در زیر سطح زمین که بتواند آب را جذب کند، استفاده شود. با یک نصاب حرفه ای عایق مشورت کنید تا تصمیم بگیرید کدام نوع عایق برای شما مناسب است.

فوم
برخی از انواع کمتر رایج عبارتند از فوم Icynene و فوم Tripolymer. فوم Icynene را می توان اسپری یا تزریق کرد که باعث می شود همه کاره ترین فوم باشد.

همچنین مقاومت خوبی در برابر نفوذ هوا و آب دارد. فوم تری پلیمر – یک فوم محلول در آب – به داخل حفره های دیواره تزریق می شود. مقاومت بسیار خوبی در برابر آتش و نفوذ هوا دارد.

عایق فوم مایع – همراه با یک عامل کف کننده – می تواند با استفاده از ظروف اسپری کوچک یا در مقادیر بیشتر به عنوان یک محصول تحت فشار (در محل فوم) استفاده شود.

هر دو نوع منبسط و سفت می شوند که مخلوط خوب می شود. آنها همچنین با شکل حفره مطابقت دارند و آن را به طور کامل پر و مهر و موم می کنند.

فوم های مایع با پخت آهسته نیز موجود است. این فوم‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قبل از انبساط و پخت بر روی موانع جاری شوند و اغلب برای حفره‌های خالی دیوار در ساختمان‌های موجود استفاده می‌شوند.

مواد کف مایع نیز وجود دارد که می توان آنها را از ظرف ریخت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.