زنی با کشمش قهوه ای در یک روز 10 کیلو وزن اضافه کرد

مزایای میوه های خشک حتی برای اجداد دور ما شناخته شده بود، که به طور گسترده از آن در پخت و پز و در طب عامیانه استفاده می کردند. و دلیل خوبی دارد، زیرا کشمش مقدار زیادی مواد مغذی و ویتامین دارد.

کشمش قهوه ای یک میان وعده عالی است، اما اگر کالری شماری می کنید، باید مراقب اندازه وعده ها باشید.

کشمش به خودی خود حاوی مقدار کمی از عناصر مفید است: پتاسیم، منیزیم و آهن. همچنین کشمش یک آنتی اکسیدان است. با وجود خواص مثبت، توجه به روند “خشک کردن” کشمش مهم است.

به عنوان مثال، کشمش سفید رنگ طلایی خود را تنها به لطف مواد نگهدارنده مانند دی اکسید گوگرد حفظ می کند، در اینجا نمی توان از فواید آن صحبت کرد.
بیایید به کالری برگردیم. یک مشت کشمش حاوی حدود 120 کیلوکالری است، اما برای مدت طولانی اشباع نمی شود، بلکه فقط انرژی کوتاه مدت می دهد.

چه چیزی را نمی توان گفت، به عنوان مثال، در مورد یک موز کامل، که یک مرتبه از نظر قدر کالری کمتری دارد. به عنوان منبع انرژی سریع، کشمش قبل از امتحان، مسابقه، تمرین یا پیاده روی طولانی مفید خواهد بود.

کشمش قهوه ای

100 گرم کشمش حاوی حدود 860 میلی گرم پتاسیم است. علاوه بر این، حاوی درشت مغذی هایی مانند فسفر، منیزیم، کلسیم، آهن و همچنین ویتامین های B1، B2، B5 و PP (نیکوتینیک اسید) است.

کشمش اثر بسیار مفیدی بر بدن دارد و دارای اثر باکتری کش، تحریک کننده سیستم ایمنی، آرام بخش و ادرارآور است.

اثر آرام بخش کشمش به راحتی با محتوای اسید نیکوتین و ویتامین های B1، B2 و B5 موجود در آن توضیح داده می شود که بر روی سیستم عصبی اثر آرام بخش دارند و حتی خواب را بهبود می بخشند.

پتاسیم که بسیار غنی از کشمش است، تأثیر مفیدی بر عملکرد کلیه و وضعیت پوست دارد. این ماده دارای اثر ادرارآور است که به حذف مواد سمی از بدن کمک می کند.

جوشانده کشمش برای بیماری های تنفسی بسیار مفید است، زیرا مواد موجود در آن اثر ایمنی و باکتری کشی بر بدن دارد و در نتیجه بهبودی را تسریع می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.