زنی با میوه خشک در فر فرزندش را به شدت تنبیه کرد

طبق تعریف، میوه خشک را به میوه هایی می گوییم که نسبت کمی آب در ترکیب خود دارند.
میوه خشک در فر به طور کلی غذاهایی با انرژی غلیظ هستند، اما بسیار مغذی هستند، یعنی دارای تراکم کالری بالایی هستند، زیرا کالری را در حجم کمی متمرکز می کنند.

اما در عین حال سرشار از مواد مغذی مفید برای بدن هستند. از جمله خواص تغذیه‌ای که در میوه خشک برجسته است می‌توان به محتوای چربی سالم آن‌ها اشاره کرد که بسیاری از آنها دارای اسیدهای چرب امگا 3 در ترکیباتشان هستند.
به استثنای شاه بلوط که تقریباً فاقد چربی است و کربوهیدرات های پیچیده تری دارد، اکثر میوه خشک ها حدود 600 کیلو کالری در 100 گرم دارند زیرا حاوی 50 تا 60 گرم چربی در این مقدار هستند.

با دیدن این موضوع، ممکن است بسیاری به اشتباه تصور کنند که میوه خشک چاق کننده است، اما این یک افسانه بیش نیست.

زیرا این میوه خشک غذاهای بسیار غنی از پروتئین های گیاهی و حاوی فیبر است، هر دو عامل باعث ایجاد احساس سیری در شما می شود و بنابراین نمی توانیم مقادیر زیادی از این میوه خشک ها را مصرف کنیم.

علاوه بر این، اگر مقداری از میوه خشک حدود 30 گرمی را از نظر تغذیه ای تجزیه و تحلیل کنیم، متوجه می شویم.

میوه خشک در فر

که آنها به 200 کیلو کالری نمی رسند و تنوع مهمی از ویتامین ها و مواد معدنی را به ما ارائه می دهند که از جمله آنها می توان به پتاسیم، منیزیم، فسفر، ویتامین E و … اشاره کرد.

ویتامین E برجسته است. کمپلکس B. در برخی از آنها محتوای کلسیم نیز قابل توجه است.

بنابراین، اگر سوال من این باشد که آیا می توانم در حین رژیم غذایی میوه خشک بخورم، پاسخ مثبت است، زیرا یک مشت روزانه کالری قابل توجهی را تامین نمی کند اما از نظر تغذیه ای رژیم غذایی ما را غنی می کند.

برای اینکه در خواص غذایی میوه خشک تردیدی وجود نداشته باشد، جدولی را در زیر ارائه می کنیم که مواد مغذی میوه های مختلف را به ما نشان می دهد.

با توجه به غلظت بالای مواد مغذی، محتوای فیبر و پروتئین های گیاهی، میوه خشک ها متحدان سلامت قلب و عروق هستند، زیرا چربی های سالم و همچنین محتوای بالای پتاسیم آنها از رگ های خونی ما محافظت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.