ریزش معدن زغال سنگ کرمان موجب مرگ چند کارگر شد

اینکه دقیقاً چگونه انواع مختلف زغال سنگ متفاوت است، در زیر خواهید فهمید!
لیگنیت دقیقا چیست؟ همانطور که از نام قبلاً به شما می گوید، زغال سنگ یک ماده قهوه ای است. در مقایسه با انواع دیگر زغال سنگ، زغال سنگ قهوه ای نسبتا جوان است.

اما موضوع چند صد یا هزار سال نیست. زغال سنگ کرمان بین 20 تا 40 میلیون سال قدمت دارد. در برخی از نقاط جهان، به عنوان مثال در آلمان، نزدیک به سطح زمین است. این به این دلیل است که لایه های جوان زمین بالاتر از لایه های قدیمی قرار دارند.

استخراج و استفاده از زغال سنگ: از آنجا که زغال سنگ در نزدیکی سطح ذخیره می شود، استخراج آن در معدنی که به عنوان معدن روباز شناخته می شود، امکان پذیر است.

زغال سنگ با بیل های عظیم از سطح زمین حذف می شود و گودال های بسیار بزرگی ایجاد می شود. بزرگترین معدن روباز جهان برای استخراج زغال سنگ را اینجا در آلمان خواهید یافت. دقیق تر، نزدیک کلن. آنجا گودال 370 متر عمق دارد!

زغال سنگ کرمان

در گذشته از زغال سنگ عمدتاً برای گرمایش استفاده می شد. امروزه برای تولید برق از زغال سنگ عمدتاً در نیروگاه های زغال سنگ سوزانده می شود.

تشکیل زغال سنگ: در مقابل زغال سنگ، زغال سنگ سخت سیاه است. علاوه بر این، مدت زمان طولانی تری در معرض فرآیند زغال زایی قرار گرفته است. بنابراین می توانید زغال سنگ سخت را به عنوان زغال سنگ فشرده در نظر بگیرید.

زغال سنگ سخت حدود 250 تا 350 میلیون سال پیش تشکیل شد. بسته به اینکه زغال چوب چند ساله است، می توانید آن را به موارد زیر متمایز کنید:

زغال سنگ شعله
زغال سنگ شعله گاز
زغال سنگ
زغال سنگ چرب
زغال سنگ بدون چربی
آنتراسیت و گرافیت
از آنجایی که زغال سنگ سخت قدیمی تر است، در زیر زمین عمیق تر از زغال سنگ قرار دارد. در نتیجه، باید در معدنی که به عنوان استخراج زیرزمینی شناخته می شود، استخراج شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.