ریختن محموله بطری 1.5 لیتری پت در دریا موجل آلودگی 80 درصدی آب شد

خرد کردن یک بطری 1.5 لیتری پت یکبار مصرف در دستگاه سپرده نشان می دهد که مصرف کنندگان در حال کار خوب هستند.

در نهایت، بطری پت بازیافت می شود. اما نسبت بطری‌های خالی یکبار مصرف که به بطری‌های PET جدید تبدیل می‌شوند، در سال 2019 تنها حدود 31 درصد بوده است، برآورد Naturschutzbund Deutschland e.V. (NABU).

بقیه پلاستیک های خرد شده به صورت فیلم برای صنعت، الیاف برای منسوجات یا به اصطلاح بطری های غیرغذایی، به عنوان مثال بطری های مایع شستشو، پردازش می شود.

بطری پت یکبار مصرف بیشتر از مواد جدید ساخته شده اند.
NABU انتقاد می کند که بسیاری از تولید کنندگان نوشیدنی، سیستم سپرده گذاری یک طرفه را به عنوان یک چرخه توصیف می کنند.

70 درصد بطری پت غیر قابل برگشت از مواد جدید ساخته شده اند. از نفت یا گاز طبیعی برای تولید مواد استفاده می شود مواد اولیه ای که محیط زیست را آلوده می کنند و به دلیل بحران انرژی کمیاب و گران هستند.

بطری 1.5 لیتری پت

برچسب روی یک بطری پت قابل استفاده مجدد با عنوان “برای محیط زیست  قابل استفاده مجدد نشانه ای است که با آن می توانید بطری های قابل برگشت را تشخیص دهید.
حمل و نقل همچنین تأثیر منفی بر محیط زیست دارد: به گفته Deutsche Umwelthilfe e.V، بطری پت یکبار مصرف با آب معدنی به طور متوسط ​​450 کیلومتر حمل می شود.

این تقریباً دو برابر میانگین حمل و نقل بطری های قابل برگشت است.

و حتی اگر بطری های یک طرفه از مواد 100 درصد بازیافتی ساخته شده باشند، طبق کمک های زیست محیطی آلمان، آنها از نظر زیست محیطی معادل بطری های منطقه ای قابل استفاده مجدد نیستند.

به منطقه ای بودن و استفاده چندگانه توجه کنید.
به گفته آژانس محیط زیست فدرال، هر کسی که می خواهد هنگام خرید نوشیدنی از محیط زیست محافظت کند، باید به منطقه ای بودن توجه ویژه ای داشته باشد و بطری پت قابل برگشت را خریداری کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.