راهنمای پختن لوبیا چیتی

مطمئناً، قیمت روفرشی کشدار ترک ۱۲ متری ممکن است موادی از قافیه‌ها و رژیم‌های پرخطر باشند، اما آنها همچنین یکی از قدیمی‌ترین، مطمئن‌ترین و متنوع‌ترین شکل‌های رزق و روزی ما هستند. تا حدی به این دلیل است که بیش از 18000 گونه از گیاهان حبوبات وجود دارد که در هر قاره به جز قطب جنوب رشد می کنند، تعداد زیادی از آنها دانه های خوراکی را که ما به عنوان حبوبات و لوبیا می شناسیم تولید می کنند.

هارولد مک گی پارچه مبلی جدید در کتاب درباره غذا و آشپزی می نویسد: دانه ها بادوام ترین و غلیظ ترین غذاهای ما هستند. او می‌افزاید: «در واقع، دانه‌ها به انسان‌های اولیه هم تغذیه و هم الهام بخش می‌دادند تا شروع به شکل دادن به دنیای طبیعی بر اساس نیازهای خود کنند… ده هزار سال متلاطم تمدن از آرامش رنگ پریده بذر آشکار شده است». و ما خودمان فقط با لوبیا رشد نمی کنیم – از آنها برای تغذیه دام هایمان و حتی برای سوخت ماشین هایمان استفاده می کنیم. از بسیاری جهات، لوبیاها دنیای ما را دور می اندازند.

بیشتر محبوبیت و تکثیر حبوبات اعطای نمایندگی به دلیل سهولت رشد آنها (حبوبات خود گرده افشان هستند) و تحمل به خشکی است که قیمت ها را ثابت و پایین نگه می دارد. مزایای سلامتی آن‌ها، چرخه رشد تثبیت‌کننده نیتروژن و ظرفیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت آن‌ها را اضافه کنید و چیزی شبیه به یک غذای فوق‌العاده خواهید داشت. با طیف متنوعی از طعم‌ها و کاربردهایشان، جای تعجب نیست که لوبیا تقریباً در همه غذاهای دنیا به غذای اصلی تبدیل شده است.

و با این حال، برای بسیاری از ما، زمان پخت لوبیا چیتی چیزی شبیه به یک پازل باقی می‌مانند. دقیقاً چه چیزی به عنوان لوبیا واجد شرایط است، گونه ها چگونه از نظر طعم و بافت با یکدیگر متفاوت هستند و بهترین راه برای خرید و پخت آنها چیست؟ در اینجا چیزی است که شما باید بدانید.

به هر حال لوبیا چیست؟

  • منابع:
  1. The Serious Eats Guide to Beans
  • تبلیغات:
  1. 100 تفاوت بین افراد فقیر و ثروتمند را بدانید
  2. قیمت کلی رولیک نوار نقاله اصفهان
  3. نقش زردالو در رفع یبوست
  4. خوردن غذای کافه تریا کالج با سینی آسانتر است یا سخت تر

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.