استفاده از سرنگ انسولین مدادی برای تزریق مواد منجر به ممنوع شدن آن شد

دانستن تمام جزئیات درمان با انسولین برای دستیابی به کنترل خوب دیابت ضروری است. این شامل: دوزهای لازم، روش تزریق و حتی اطلاعات مربوط به انتخاب مناسب سرنگ انسولین مدادی است.

بیاموزید که چگونه یک قلم مناسب را انتخاب کنید، چه قابل استفاده مجدد باشد یا نه، و چه زمانی باید به قلم انسولین تغییر دهید.

چگونه و چرا سرنگ انسولین مدادی را انتخاب کنیم؟
سرنگ انسولین مدادی روش سنتی برای مطابقت با درمان انسولین است. و انسولین چیست؟ این درمان ایده آل برای افراد مبتلا به دیابت نوع 1 و برخی افراد مبتلا به دیابت نوع 2 است که به داروهای خوراکی کاهش دهنده قند خون پاسخ نمی دهند.

این یک دستگاه پلاستیکی کوچک و همه کاره است که دارای یک پیستون -که امکان بارگیری دوز دارو را می دهد- و یک سوزن زیرپوستی دارد.

در امتداد سیلندر پلاستیکی علائمی وجود دارد که نشان دهنده واحدهای انسولین برای تزریق است. این علامت گذاری می تواند در مقیاس 1 در 1 واحد یا 2 در 2 واحد (1) باشد.

سرنگ انسولین مدادی

انواع سرنگ انسولین مدادی که ممکن است پیدا کنید.
سرنگ انسولین مدادی که می توانید در بازار پیدا کنید عبارتند از:

0.3cc که برابر با 30 واحد است و به شما امکان می دهد هر بار 1 واحد را بشمارید.
0.5cc برابر با 50 واحد است که به شما امکان می دهد هر بار 1 واحد را بشمارید.
1cc که برابر با 100 واحد است و در هر زمان 2 واحد را ثبت می کند.

در حالت ایده آل، شما باید اندازه ای را انتخاب کنید که با دوزی که باید دریافت کنید، متناسب باشد. بنابراین، اگر نیاز به استفاده از 30 واحد یا کمتر دارید، می توانید 0.3cc را انتخاب کنید. اگر به 50 واحد یا کمتر نیاز دارید، 0.5.

در مورد سوزن ها نیز می توانید تغییراتی در گیج آنها پیدا کنید. سوزن های گیج 28، 30 یا 31 وجود دارد. هر چه گیج بزرگتر باشد، سوزن ریزتر است.

البته طول سوزن سرنگ انسولین مدادی باید حداکثر 6 میلی متر باشد تا بتوان درپوش آمپول و انسولین را سوراخ کرد و پوست را با خیال راحت سوراخ کرد. سوزن‌های 8 میلی‌متری که قبلاً استفاده شده بودند، خطر سوراخ شدن عضلانی را افزایش می‌دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.