استفاده از خاک گچ طوس در ترمیم و بازسازی دیوار چین

خاک گچ طوس به عنوان مواد مقاوم در برابر حرارت، حفظ رطوبت، جذب صدا و عایق آتش استفاده می شود. به عنوان یک ماده تزئینی ساختمان، به طور گسترده در پروژه های سقف و پارتیشن استفاده می شود.

از خاک گچ می توان برای ساخت بتن، پودر چسبنده گچ با استحکام بالا، سفید کاری گچ و انواع صفحات گچی (مانند تخته های خار و تخته های گچی تزئینی و غیره)، پیچ های گچی و تزیینات ستون و غیره استفاده کرد.

خاک گچ و محصولات آن می باشد. به طور گسترده ای در پروژه هایی مانند ملات تکمیل، بتونه سطح دیوار، مدل سازی، محصولات آناگلیف، پارتیشن های گچ و سقف و غیره استفاده می شود.
زمان گیرش خاک گچ با دمای کلسیناسیون، سرعت سنگ زنی و میزان ناخالصی تغییر می کند. به طور کلی، مخلوط با آب، گیرش اولیه آن تنها به چند دقیقه در دمای اتاق نیاز دارد و گیرش نهایی آن نیز در 30 دقیقه است.

در شرایط خشک طبیعی داخلی، سخت شدن کل حدود یک هفته نیاز دارد. زمان تنظیم را می توان با توجه به نیاز تنظیم کرد.

خاک گچ

اگر زمان نیاز به تعویق باشد، منعقد کننده تاخیری را می توان اضافه کرد تا حلالیت و سرعت محلول خاک گچ را کاهش دهد، مانند فاضلاب الکل سولفیت، چسب استخوان فعال شده توسط بوراکس یا آهک، چسب پوست، و چسب پروتئین.

اگر نیاز به تسریع داشته باشد، می توان شتاب دهنده مانند کلرید سدیم، سیلیکون سدیم فلوراید، سولفات سدیم و سولفات منیزیم اضافه کرد.

در فرآیند سخت شدن، حجم خاک گچ فقط کمی منبسط می شود و هیچ ترکی ایجاد نمی شود.

بنابراین می توان آن را به تنهایی و بدون هیچ گونه افزودنی استفاده کرد و همچنین می توان آن را در اعضای ساختمانی و نقش های تزئینی با اندازه دقیق و سطح صاف و فشرده ریخت.

پس از سخت شدن، تخلخل خاک گچ می تواند به 50٪ تا 60٪ برسد، بنابراین محصولات آن سبک، عایق و جاذب صدا هستند. اما این محصولات به دلیل تخلخل زیاد دارای استحکام پایین و جذب آب زیاد هستند.

خاک گچ دارای ضریب نرم شدن پایین (حدود 0.2-0.3) و مقاومت ضعیف در برابر آب است. با جذب آب، با یخ زدن آب تجزیه می شود. بنابراین، مقاومت در برابر آب و مقاومت در برابر یخ زدگی ضعیف است و در فضای باز استفاده نمی شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.